Znajdź w swojej kuchni naturalne środki uśmierzające migrenowe bóle głowy
Wiele osób nie lubi zażywania lekarstw by zwalczyć migrenę. Oczywiście przed upowszechnieniem się lekarstw radzono sobie z tym problemem na inne sposoby.
Naturalne środki to nie medyczne dziwactwa. Współczesne praktyki medyczne były rozwijane na przestrzeni lat na podstawie obserwacji starożytnych metod wykorzystania ziół, roślin i olejków do leczenia wszystkich dolegliwości, od porannych mdłości po zakażenia. Niektóre z tych środków przybierały formę pigułek i kapsułek, inne zachowywały prostotę sięgnięcia do półki w lodówce. Poniżej kilka produktów spożywczych, które można rozpatrzyć pod kątem leczenia migrenowych bólów głowy.
Liście kapusty – rozgnieć świeże liście i umieść w kawałku muślinu. Tak przygotowany okład przytrzymuj na czole do momentu ustąpienia bólu głowy. Gdy liście wyschną, wymień je na nowe.
Winogrona – sok z winogron zdaje się przynosić ulgę osobom cierpiącym na migreny. Zanim sięgniesz po butelkę soku z winogron: ten naturalny sposób najlepiej działa przy wykorzystaniu świeżych, dojrzałych winogron. Przygotuj sok w robocie kuchennym lub mikserze i wypij bez żadnych dodatków.
Koktajle warzywne – zapomnij o gotowych sokach. Samodzielne przygotowanie soku z warzyw w ich naturalnej postaci pomoże Ci złagodzić migrenowy ból. By stworzyć koktajl na migrenę wymieszaj soki z buraków, ogórków i marchwi. Możesz też spróbować mieszaniny soków ze szpinaku i marchwi.
Cytryny – te małe owocowe elektrownie mają wiele zastosowań, od leczenia bólu gardła po odkażanie. Ale czy wiedziałeś, że pomagają również na ból głowy? Obierz cytrynę i zetrzyj skórkę w papkę. Nałóż ją na czoło i odpręż się. Sprawdź, czy po minucie pojawi się zaczerwienienie. Usuń, jeśli masz wrażliwą skórę.
Kiełki pszenicy – to bogate w składniki odżywcze jedzenie jest z różnych przyczyn popularne wśród wielu osób. Łagodzące migreny właściwości kiełków pszenicy wynikają z tego, że jest to bogate źródło witaminy B3. Można posypać nimi sałatkę lub płatki zbożowe i zjeść, ale najlepsza na migreny jest herbata z kiełków pszenicy. Jest kojąca, odprężająca, i zapewnia spory ładunek witaminy B3. Po prostu zamocz kiełki pszenicy w dzbanku na 20 minut, odcedź i wypij.
Olejek miętowy – stosowany w herbacie ziołowej lub jako olejek do masażu, olejek miętowy przynosi ulgę na wiele sposobów. Nalej olejku do filiżanki gorącej, ziołowej herbaty lub wetrzyj w skronie. Uważa się, że lecznicze właściwości olejku miętowego można porównać do zażycia paracetamolu, tylko że bez rozstroju żołądka czy innych skutków ubocznych. Co więcej, mięta znana jest z łagodzenia nudności, dolegliwości częstej wśród osób cierpiących na migreny.
Herbata miętowa – zaparzenie filiżanki gorącej herbaty miętowej może pomóc na dwa sposoby. Wdychanie miętowego aromatu działa kojąco i odprężająco, co jest potrzebne by złagodzić ból towarzyszący migrenie. Wiele osób odczuwa odprężenie już po kilku minutach takiej inhalacji. Jeszcze bardziej pomaga picie miętowej herbaty. Miętową herbatę można zaparzać na kilka sposobów; można kupić gotową herbatę lub moczyć pokruszone liście mięty w gorącej wodzie.
Zamiast sięgać do szafki z lekarstwami, rozejrzyj się po lodówce i spiżarni. Znajdziesz tam wiele naturalnych lekarstw, które mają mało skutków ubocznych, lub wcale ich nie mają. Dla zachowania bezpieczeństwa przed spożyciem któregokolwiek z nich w celu znalezienia środka na migrenę skonsultuj się jednak z lekarzem.
JR
kinia
2014-08-09 16:26:18
Kamila
2016-01-13 13:28:45
- Czym są bóle głowy?
- Drożny otwór owalny a migrena
- Czynniki wywołujące migrenę
- Co i dlaczego pomaga na migrenę? Domowe sposoby i praktyczne wskazówki
- Rodzaje migreny
- Migrena oczna
- Ból głowy a migrena
- Migrena - objawy i rozpoznanie
- Migrena a dieta - co jeść, a czego unikać - wpływ odżywiania na występowanie ataków migren