Wódka i piersiówka z alkoholem

Kac może być cięższy dla cierpiących na migrenę

Jakby cierpiący na migrenę nie doświadczali już dosyć bólu, nowe badania wykryły, że mogą być także bardziej podatni na bóle głowy spowodowane kacem.

Amerykańscy naukowcy badali wpływ alkoholu zarówno na grupę szczurów, które doświadczały nawracających migren, jak i na grupę kontrolną szczurów, które nie miewały bólów głowy. Autorzy badania odkryli, że szczury z migreną doświadczały więcej bólu w cztery do sześciu godzin po przyjęciu alkoholu niż szczury z grupy kontrolnej.

"Nasze wyniki sugerują, że odwodnienie i zanieczyszczenia alkoholu nie są odpowiedzialne za ból głowy podczas kaca" powiedział w uniwersyteckim komunikacie Michael Oshinsky, adiunkt neurologii w Jefferson Medical College of Thomas Jefferson University i członek zespołu Jefferson Headache Center.

"Skoro te szczury były wystarczająco nawodnione i alkohol, który otrzymały nie zawierał żadnych zanieczyszczeń, sam alkohol lub jego metabolit musi powodować ból głowy podczas kaca. Te dane potwierdzają, że ludzie z migreną są bardziej podatni na bóle głowy wywoływane alkoholem." dodał Oshinsky.

Badacze zajmują się teraz mechanizmem odpowiedzialnym za ból głowy oraz metabolitami alkoholu, które wyzwalają bóle głowy związane z kacem.

Skomentuj artykuł:Podaj email, jeśli chcesz otrzymać powiadomienie o nowych komentarzach do tego artykułu.