Seks

Bóle głowy a seks

Kto by przypuścił, że niektórzy mężczyźni unikają kontaktów intymnych z powodu ataków silnego bólu głowy, który ich ogarnia przed osiągnięciem orgazmu? Jest to prawdziwa dolegliwość i, choć nie występuje często, może być poważnym problem dla mężczyzn w stałych związkach. Jak mężczyzna ma powiedzieć swojej dziewczynie lub żonie, że mimo wielkiej miłości jaka ich łączy, nie może się z nią kochać, gdyż bardzo go wtedy boli głowa?

Wiele kobiet doszłoby do wniosku, że to tylko wymówka, której partner używa, by uniknąć zbliżenia, i że ich związek stoi pod znakiem zapytania. Jednak w tej sytuacji powinny udać się ze swoim partnerem do lekarza i razem dowiedzieć się więcej o tej osobliwej dolegliwości.

Co szczególne, bóle głowy wywołane stosunkiem zwykle dotykają mężczyzn w dwóch okresach życia. Zaczynają się one pomiędzy 20 a 24 rokiem życia, lub pomiędzy 35 a 44 rokiem życia. Nie wiadomo z jakiego powodu bóle głowy występują u mężczyzn właśnie w tym wieku. Często mężczyźni, którzy odczuwają ból głowy w czasie stosunku skarżą się także na migreny.

Niektóre kobiety także cierpią na ten rodzaj bólu głowy, jednak dolegliwość ta dotyka w ogromnej większości mężczyzn. O kobietach mówi się niekiedy, że używają bólów głowy jako wymówki, aby uniknąć stosunku, jest im więc tym trudniej przekonać swoich partnerów, że te bóle głowy są prawdziwe.

Bóle głowy wywołane aktem seksualnym to jedna z wielu dolegliwości potęgowanych wysiłkiem. Stosunek seksualny wiąże się ze wzmożonym wysiłkiem fizycznym i - jak w przypadku każdego nadmiernego wysiłku - organizm nie umie sobie z nim dobrze poradzić. W efekcie, ból głowy nadchodzi, gdy wysiłek się zwiększa.

Niektórzy lekarze doradzają zwolnienie tempa w końcowej fazie stosunku, tak by opóźnić szczytowanie, gdyż pomaga to niekiedy załagodzić ból głowy. Bóle głowy wywołane stosunkiem to nagły, ostry, silny ból i jeśli cokolwiek mogłoby go załagodzić, warto tego spróbować. Naukowcy wciąż próbują ustalić przyczyny występowania tej dolegliwości. Podejrzewają oni, że emocje oraz wzmożony wysiłek w trakcie współżycia nie tylko podnoszą ciśnienie krwi i tętno, ale też powodują uwolnienie do mózgu pewnych substancji chemicznych.Naukowcy podejrzewają także, że to właśnie te substancje odpowiedzialne są za ból głowy.

Niewiele można zrobić by ta nieprzyjemna dolegliwość ustąpiła. Niektórzy lekarze zalecają stosowanie środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, w tym leku pierwotnie używanego w leczeniu zapalenia stawów, który teraz z powodzeniem stosuje się w leczeniu bólów głowy. Inni proponują beta-blokery, czyli leki początkowo stosowane w leczeniu chorób serca, które jednak wykazują pewną skuteczność także w leczeniu migren. Natomiast osobie, której partner cierpi na tę uciążliwą dolegliwość należy zalecić cierpliwość. Nie jest to objaw psychosomatyczny. Ten ostry ból nie pojawia się dlatego, że partner próbuje uniknąć zbliżenia. Tego typu bóle głowy będą występować przez jakiś czas, a następnie znikną równie niespodziewanie jak się pojawiły.

JR

Skomentuj artykuł:



Podaj email, jeśli chcesz otrzymać powiadomienie o nowych komentarzach do tego artykułu.



Franticfan
2013-07-13 17:05:56

Ciesze sie ze znalazlem twoja strone, teraz jestem tu stalym gosciem, tylko troche ciezko bylo ja znalezc w wyszukiwarce na podana fraze, trzeba ja lepiej wypozycjonowac. Podepnij sobie ja do systemu wymiany linkow i masz pozycjonowanie za darmo, ruch powinienen ci wzrosnac kilkakrotnie jak wbijesz sie na pierwsza strone google.
Wpisz sobie w google - seo stronka z seo poradami - tu jest wszystko opisane, napewno ci sie przyda
pozdro

Piotr
2014-11-14 14:25:21

Mam właśnie z tym problem. Dzisiaj aż musiałem na szpital jechać ketonal i mi pomogło. Sprawa jest bardzo nie miła i krępująca! Doktor w przychodni stwierdził migrena, mam skierowanie do neurologa. W najbliższym czasie wybiorę się do niego i zobaczymy co doktor powie na temat tych bóli.